Co jest lepsze – laptop czy komputer stacjonarny?...


Autor: damwerd649 | Kategorie: eLaptopy 
Tagi: komputer   laptop  
27 czerwca 2015, 12:17

Szukając nowego sprzętu komputerowego nierzadko rozważamy czy wybrać komputer stacjonarny czy laptop. Decyzja ta nie jest prosta, gdyż każde z tych rozwiązań posiada swoje wady i pozytywnej strony. Należy uwzględnić sporo czynników, konieczne jest określenie potrzeb i wówczas dopiero można zdecydować się na zakup.

Co czyni laptopy lepszymi?

Kluczową pozytywną stroną laptopów jest ich mobilność. Można go wziąć faktycznie w każde miejsce. Komputer stacjonarny przeciwnie zaś potrzebuje sporo miejsca i jest o wiele cięższy, dlatego zabieranie go wszędzie ze sobą jest ciężkie. Do tego wszystkiego w przypadku sprzętu stacjonarnego potrzebuje on do funkcjonowania też urządzeń zewnętrznych jak myszka dla gracza klawiatura, monitor.

Szeroki wybór myszek dla graczy znajdziesz tu: https://techsat24.pl/myszki-komputerowe

To komputery mobilne są bardziej oszczędne. Najczęściej pobierają one łącznie mniej energii niż komputer stacjonarny. Laptopy mogą pracować jakiś czas także bez zasilania – zintegrowana bateria umożliwia korzystanie bez zewnętrznego zasilania jeszcze przez mniej więcej 2 godzin.

 

Co prawda laptopy mają mniejsze ekrany – statystyczna matryca coś mniej więcej 15 cali aczkolwiek bez problemów można do niego podpiąć monitor. Jest to rozwiązanie niedrogie i bardzo wygodne – praca za pośrednictwem dwóch monitorów jest niezwykle efektywna.

Dodatkowe informacje o laptopach i tabletach znajdziesz tutaj

Laptopy Lenovo są nieraz chwalone za stosunkowo niską cenę do specyfikacji technicznej. Marka je produkująca może pochwalić się bogatą przeszłością i niezawodnością swoich towarów. Laptopy Hp znane są z sporej mocy jak i schludnego designu, bardzo dobrze nadają się do przeznaczeń biznesowych. Laptopy Asus to marka doskonale znana pośród graczy, cechują się wysokimi osiągami w grach i możliwością nieskomplikowanej rozbudowy.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz