Laptop dla gracza jaki wybrać


Autor: damwerd649 | Kategorie: eLaptopy 
Tagi: laptopy   sprzęt do gier  
15 czerwca 2015, 09:30

Wśród większości z nas panuje przekonanie, że dla gracza nadają się tylko komputery stacjonarne.

 

Czy jest to słuszne?

 

W pewnym sensie jest w tym sporo prawdy – stacjonarny komputer łatwiej rozbudowywać i ulepszać. Nie kosztuje to naprawdę wiele.

 

Łatwiej po po upływie kilku lat zmodernizować nam komputer do wymagań jakie stawia nam nowe, dostępne aktualnie na rynku oprogramowanie.

 

Ale również notebook może okazać się świetnym sprzętem do grania , który będziecie mogli wykorzystać do tego celu.

 

Jak wybrać najlepszy notebook dla gracza?

 

Na pierwszy ogień powinna pójść karta graficzna i procesor. To one mają podstawowe znaczenie i powinny być możliwie najlepsze, jeśli macie zamiar grać w wymagające gry.

 

Nie ma co szukać oszczędności, podobnie jak nie ma sensu inwestować tylko w jeden z tych komponentów!

 

Pamiętajcie też, że w ich przypadku nie będzie można nic już zmieniać – są one zamontowane w laptopie na stałe!

 

Kolejny element, to matryca. Do gier wybierajcie laptopy o większym ekranie, 15 lub 17 calowe, najlepiej z matrycą matową, która nie męczy wzroku i nadaje się do grania w różnych warunkach.

 

Jeśli macie odpowiedni zasób gotówki , to wybierzcie te z matrycą FullHD, jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza.

 

Zarówno dysk solid i pamięć RAM, są to elementy, które możecie w miarę potrzeb zamieniać, ale już na start minimum są 4GB Ram i dysk 500GB.

 

Posiadając większy budżet warto zainwestować w ten z nową technologią SDD, który jest dużo wydajniejszy i pobiera mniej energii.

 

Jeśli bierzemy pod uwagęchodzi o kwestie wygody, możecie rozejrzeć się za modelami z dedykowanymi graczom specjalnymi klawiaturami, wyposażonymi w dodatkowe klawisze ułatwiające nawigowanie w ulubionej grze , czy z podświetlanymi klawiszami.

 

Niestety słąbym punktem laptopów jest słaba jakość dźwięku – będziecie niestety musieli zaopatrzyć się w dodatkowe słuchawki dla graczy (rozpiętość ich cen sięga od 100 do nawet 500 złotych) lub zainwestować w zewnętrzne głośniki.

 

W przypadku grających najlepiej sprawdzają się systemy wielokoanałowego dźwięku. Grający najczęściej wybierają głośniki 3 lub 5 kanałowe.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz