Tablet dla gracza jaki kupić?


Autor: damwerd649 | Kategorie: eTablety 
Tagi: gracz   tablet dla gracza  
22 sierpnia 2015, 16:40

Zabawa na tablecie może być satysfakcjonująca.

 

W handlu dostępne są bardzo ciekawe modele stworzone właśnie z myślą o graczach– z nietypowym układem klawiszy, czy dodatkowymi akcesoriami.

 

Zdecydowanie wiele takich akcesoriów musielibyście jednak nabyć osobno , co wiąże się z kłopotami jeśli chodzi np. o serwisowanie.

 

Na szczęście akcesoria dostępne są do różnych modeli, a granie na najnowszych tabletach, niekoniecznie tylko zaprojektowanych do gier nie będzie gorszym doświadczeniem.

 

Tablet dla grających na co zwrócić uwagę ?

 

Kupując tablet do gier powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na 3 aspekty:

 

Po pierwsze.

 

Wydajność grafiki, w tym wydajność przy zastosowaniach 3D aplikacjach wykorzystujących 3D.

 

Szczególnie w tych przypadkach musimy dokonać zakupu tabletu z procesorem przynajmniej 4-rdzeniowy procesor, czy duża ilość pamięci RAM – minimum 2 GB.

 

Po drugie.

 

Dokonajmy wyboru odpowiedniej wielkości wyświetlacza. Najwygodniej gra się na urządzeniach odpowiednio dużym wyświetlaczem, które też wyświetlą nam obraz lepszej jakości – tablet dla gracza  powinien mieć ekran 9-10 calowy.

 

Po trzecie.

 

Trzecia i ostatnia rzecz na jaką należy zwrócić uwagę to pamięć tabletu. Gry zajmują naprawdę dużo miejsca, będzie potrzebne więc sporo pamięci na dane. Dlatego postawmy na urządzenia z pamięcią RAM 2 lub 4 GB oraz przynajmniej 16 GB pamięci typu Flash. Tą pamięć szczęsliwie można tanio powiększyć za pomocą wszechobecnych kart SD.

 

Dla miłośników gier zupełnie nie nadają się urządzenia wyposażone w mniej niż 1 GB pamięci operacyjnej, a te występują jeszcze czasami na rynku w najtańszym w sklepach sprzęcie.

 

Wszystkie te elementy powinny być starannie dobrane i sharmonizowane.

 

Nie ma sensu kupować urządzenia, który ma dobrą grafikę, ale słaby procesor, czy mało pamięci.

 

W gruncie rzeczy nigdy tego nie wykorzystacie – jeden element nie zawiedzie.

 

W przypadku tabletu dla gracza ma to ogromne znaczenie, jeśli nie wybierzecie najlepszego i to pod każdym względem tabletu zajęcie stanie się zamiast rozrywką – katorgą, z ciągle zacinającą się grafiką, lub gra w ogóle się nie włączy.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz