Archiwum lipiec 2015


Tablet – nowość w świecie technologii...
Autor: damwerd649 | Kategorie: eTablety 
Tagi: sklep internetowy   tablety   tablety z android  
17 lipca 2015, 21:39

Nikt by nie pomyślał, iż tablety staną się tak popularne. Wspólnie z telefonami dotykowymi zalały rynek. Dziś są dostępne rzeczywiście dla każdego. Wszyscy spotkali się z tym sprzętem. Czym przyciągają nas tablety? Z jakiej przyczyny tyle osób chce je mieć?

 

Pierwszym i kluczowym aspektem jest mobilność. Jest to bodaj pierwsze urządzenie z tak wieloma funkcjami. Sporo osób potrzebuje takiego komputera, którego będzie można w razie potrzeby wziąć ze sobą. Drobny, z wytrzymałą baterią jest wyborowym gadżetem elektronicznym. W taki sposób udało się osiągnąć coś co spełnia wymagania chociażby najwybredniejszych użytkowników.

 

Choć wiodącym systemem operacyjnym w laptopach jest Windows to Android panuje w świecie tabletów. Tablety z Android mają dostęp do usługi Google Play, sklepu internetowego z aplikacjami, muzyką, grami i filmikami. Tablety z Windows są mniej popularne aczkolwiek też posiadają sporo niezbędnych funkcji.

 

Dzisiaj wielu wytwórców szczyci się swoimi produktami. Nowe tablety Lenovo posiadają ekrany o przekątnej nawet 13 cali – taki rozmiar charakteryzował do tej pory laptopy czy notebooki. Ekrany o wysokich rozdzielczościach umożliwiają odczytywanie lektur, pism bądź oglądanie filmów. Tablety Apple mogą pochwalić się cienką obudową oraz antyrefleksyjną powłoką, jednak należy za nie zapłacić przeważnie więcej niż za produkty konkurencji. Tablety Samsung Galaxy to nade wszystko fantastyczny stosunek jakości do ceny. Mocne, szybkie mikroprocesory w połączeniu z matrycami nowej generacji to gwarancja komfortu użytkowania.

Przeczytaj koniecznie ten materiał.

Jak wybrać i gdzie nabyć tani tablet?
Autor: damwerd649 | Kategorie: eTablety 
Tagi: tablety   tanie tablety  
12 lipca 2015, 17:17

Tablety to urządzenia, które ostatnio zdobyły serca wielu osób. Łatwość korzystania z nich zawdzięczają dotykowemu ekranowi, łatwości wykonania i estetyce. Tablet to już nie tylko gadżet dla zabawy w wolnym czasie a sprzęt potrzebny do pracy czy do nauki.

 

Tablety mają statystycznie nieduże rozmiary, chociaż spotkać można również modele z dużymi ekranami. Właśnie dzięki temu kształtowi można je wziąć praktycznie wszędzie tam, gdzie tylko będą ważne. Należy też zaznaczyć, iż tablety nie potrzebują zasilacza tudzież urządzeń wskazujących jak myszka czy klawiatura. To na pewno wydaje się standardem, że tablet posiada zintegrowany modem 3G, a więc wszędzie gdzie jesteśmy mamy dostęp do sieci. Takie tablety z modemem 3G można nabyć z powodzeniem w sieci ewentualnie sklepie stacjonarnym.

Tablety Lenovo znajdziesz tu: https://techsat24.pl/tablety-lenovo-sklep

Do czego potrzebny jest tablet?

Tablety przeważnie służą do pilnowania poczty, robienia przelewów, przeglądania stron www a nawet czytania książek. Istnieją też specjalne tablety dla dzieci, w których można znaleźć wiele zabaw edukacyjnych. Na tablecie można z powodzeniem oglądać filmiki, zdjęcia a także słuchać muzyki. Na ekranie o przekątnej 12 cali można bez kłopotów obejrzeć znaczna część rzeczy dostępnych na typowe notebooki.

Dodatki do tabletów

Sporo tabletów posiada porty HDMI, które pozwalają na podpięcie go do telewizora. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można oglądać filmiki na większym ekranie. Poza tym znaczna część tabletów posiada moduł Bluetooth i wejście na kartę pamięci. Prawdziwą okazją dla kierowców są tablety z nawigacją.

Gdzie zakupić?

Tanie tablety można nabyć w wielu miejscach. Sklepy z tabletami można odszukać praktycznie w każdym mieście. Najlepiej wyszukiwać produktów pośród renomowanych producentów.

Jak właściwie korzystać z laptopa?
Autor: damwerd649 | Kategorie: eLaptopy 
Tagi: mobilność   notebook   laptop  
05 lipca 2015, 09:18

Coraz więcej osób korzysta ze sprzętu jakim jest notebook. Do niedawna większość osób znała jedynie komputery stacjonarne, jednak w obecnych czasach kluczowa jest mobilność. Dzięki coraz to niższym cenom zakupu tego sprzętu, laptopy pozyskują szerokie grono zadowolonych użytkowników. Niesłychanie ważne jest właściwe korzystanie i troszczenie się o niego. Laptopy Dell czy laptopy Toshiba to marki, których sprzęt działa bez zarzutu całymi latami jeżeli tylko należycie się je użytkuje. Korzystne ceny tych komputerów można znaleźć wprowadzając w wyszukiwarkę przykładowo. „Laptopy ceny”.

 

Laptopy nie są tak delikatne jak mogłoby wydawać się, ale wymagają szczególnej czujności. Ich reperacja jest bardziej skomplikowana od komputerów stacjonarnych, wobec tego cena serwisu jest większa. Z tych oczywiście względów pożądane byłoby zastosować się do porad związanych z użytkowaniem notebooków.

 

Nie jedz posiłków przy swoim notebooku! To chyba najczęstszy błąd użytkowników tego sprzętu. W ciągu posiłków niezmiernie łatwo o nieuwagę i wypadek dla przykładu zalany notebook. Nie ma pewnie nic gorszego niż takie zdarzenie. W tej sytuacji zawsze należy zwrócić komputer do kompetentnej naprawy, która nie ulega najmniejszym wątpliwościom łączy się z kosztami.

Jeśli jesteś zapalonym graczem to często dobrym rozwiązaniem tego problemu jest odpowiednia, zewnętrzna klawiatura dla graczy. Laptop dla gracza kupisz w przystepnej cenie tu: https://techsat24.pl/laptopy-dla-graczy

 

Co możemy sami zrobić, kiedy na pewno dojdzie do zalania?

 

Istnieje parę czynności, które pomogą ograniczyć efekty wypadku. Na początek powinno się przekręcić notebooka klawiaturą do posadzki. Być może uda się uchronić płytę główną przed zamoknięciem. Do tego koniecznie trzeba odłączyć zasilanie i wyłączyć baterię. Tak odwróconego laptopa należy trzymać co najmniej poprzez dobę – ciecz musi z niego wyparować. Jeżeli zbyt szybko uruchomimy sprzęt może dojść do awarii, z tego powodu świetnie jest skonsultować ten krok z specjalistą.