Archiwum czerwiec 2015


Co jest lepsze – laptop czy komputer stacjonarny?...
Autor: damwerd649 | Kategorie: eLaptopy 
Tagi: komputer   laptop  
27 czerwca 2015, 12:17

Szukając nowego sprzętu komputerowego nierzadko rozważamy czy wybrać komputer stacjonarny czy laptop. Decyzja ta nie jest prosta, gdyż każde z tych rozwiązań posiada swoje wady i pozytywnej strony. Należy uwzględnić sporo czynników, konieczne jest określenie potrzeb i wówczas dopiero można zdecydować się na zakup.

Co czyni laptopy lepszymi?

Kluczową pozytywną stroną laptopów jest ich mobilność. Można go wziąć faktycznie w każde miejsce. Komputer stacjonarny przeciwnie zaś potrzebuje sporo miejsca i jest o wiele cięższy, dlatego zabieranie go wszędzie ze sobą jest ciężkie. Do tego wszystkiego w przypadku sprzętu stacjonarnego potrzebuje on do funkcjonowania też urządzeń zewnętrznych jak myszka dla gracza klawiatura, monitor.

Szeroki wybór myszek dla graczy znajdziesz tu: https://techsat24.pl/myszki-komputerowe

To komputery mobilne są bardziej oszczędne. Najczęściej pobierają one łącznie mniej energii niż komputer stacjonarny. Laptopy mogą pracować jakiś czas także bez zasilania – zintegrowana bateria umożliwia korzystanie bez zewnętrznego zasilania jeszcze przez mniej więcej 2 godzin.

 

Co prawda laptopy mają mniejsze ekrany – statystyczna matryca coś mniej więcej 15 cali aczkolwiek bez problemów można do niego podpiąć monitor. Jest to rozwiązanie niedrogie i bardzo wygodne – praca za pośrednictwem dwóch monitorów jest niezwykle efektywna.

Dodatkowe informacje o laptopach i tabletach znajdziesz tutaj

Laptopy Lenovo są nieraz chwalone za stosunkowo niską cenę do specyfikacji technicznej. Marka je produkująca może pochwalić się bogatą przeszłością i niezawodnością swoich towarów. Laptopy Hp znane są z sporej mocy jak i schludnego designu, bardzo dobrze nadają się do przeznaczeń biznesowych. Laptopy Asus to marka doskonale znana pośród graczy, cechują się wysokimi osiągami w grach i możliwością nieskomplikowanej rozbudowy.

Laptop dla gracza jaki wybrać
Autor: damwerd649 | Kategorie: eLaptopy 
Tagi: laptopy   sprzęt do gier  
15 czerwca 2015, 09:30

Wśród większości z nas panuje przekonanie, że dla gracza nadają się tylko komputery stacjonarne.

 

Czy jest to słuszne?

 

W pewnym sensie jest w tym sporo prawdy – stacjonarny komputer łatwiej rozbudowywać i ulepszać. Nie kosztuje to naprawdę wiele.

 

Łatwiej po po upływie kilku lat zmodernizować nam komputer do wymagań jakie stawia nam nowe, dostępne aktualnie na rynku oprogramowanie.

 

Ale również notebook może okazać się świetnym sprzętem do grania , który będziecie mogli wykorzystać do tego celu.

 

Jak wybrać najlepszy notebook dla gracza?

 

Na pierwszy ogień powinna pójść karta graficzna i procesor. To one mają podstawowe znaczenie i powinny być możliwie najlepsze, jeśli macie zamiar grać w wymagające gry.

 

Nie ma co szukać oszczędności, podobnie jak nie ma sensu inwestować tylko w jeden z tych komponentów!

 

Pamiętajcie też, że w ich przypadku nie będzie można nic już zmieniać – są one zamontowane w laptopie na stałe!

 

Kolejny element, to matryca. Do gier wybierajcie laptopy o większym ekranie, 15 lub 17 calowe, najlepiej z matrycą matową, która nie męczy wzroku i nadaje się do grania w różnych warunkach.

 

Jeśli macie odpowiedni zasób gotówki , to wybierzcie te z matrycą FullHD, jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza.

 

Zarówno dysk solid i pamięć RAM, są to elementy, które możecie w miarę potrzeb zamieniać, ale już na start minimum są 4GB Ram i dysk 500GB.

 

Posiadając większy budżet warto zainwestować w ten z nową technologią SDD, który jest dużo wydajniejszy i pobiera mniej energii.

 

Jeśli bierzemy pod uwagęchodzi o kwestie wygody, możecie rozejrzeć się za modelami z dedykowanymi graczom specjalnymi klawiaturami, wyposażonymi w dodatkowe klawisze ułatwiające nawigowanie w ulubionej grze , czy z podświetlanymi klawiszami.

 

Niestety słąbym punktem laptopów jest słaba jakość dźwięku – będziecie niestety musieli zaopatrzyć się w dodatkowe słuchawki dla graczy (rozpiętość ich cen sięga od 100 do nawet 500 złotych) lub zainwestować w zewnętrzne głośniki.

 

W przypadku grających najlepiej sprawdzają się systemy wielokoanałowego dźwięku. Grający najczęściej wybierają głośniki 3 lub 5 kanałowe.